Choď na obsah Choď na menu
 


Blázon

blazon1.jpg Karta s číslom 0 je prvou kartou, ktorú nájdeme v Tarote. Mám ju rada, aj keď táto karta v sebe skrýva veľa vážneho, boľavého, no aj radostného. Ako skoro každá karta vo Veľkej Arkáne. Nie je tu nič len čierne alebo biele, v každej karte sa schováva dualita.

Blázon nie je bláznom v tom pravom význame. To len my na neho pozeráme ako na niekoho, kto činí bláznivo. Je to samotný prapočiatok našej cesty. Je to zrod nového cyklu, kedy vnútri cítime, že je čas začať odznova. Cesta blázna je krokom do neznáma, keď nevieme, kam sa dostaneme. Nutkavý a iracionálny pocit zmeny z nás zažil hádam každý. A to, ako veľmi z toho máme strach je aj miera bláznovstva na jeho uskutočnenie. No napriek všetkému nás láka a my hravo a bez strachu vkročíme do priepasti neznáma. Dá sa na to pozrieť aj ako na križovatku, pôjdeme doľava? Doprava? Alebo stredom? Všetky cesty niekam vedú a my nevieme kam, ale vieme, že nech sa rozhodneme pre ktorúkoľvek, aj tak nezistíme, čo nás tam čaká a či dôjdeme na jej koniec, no ostať stáť na mieste nemôžeme.  Cesta dobrodružstvom s vierou... Na ceste za poznaním a niečím novým zažijeme okrem toho krásneho aj bolesť, strach z neznáma a straty už poznaného. Krok vpred môže byť ako deštruktívny tak aj tvorivý. Časom ale nové skúsenosti nahradia staré.

Vždy keď ju vytiahnem, mám zmiešané pocity, pretože na jednej strane viem, že nastane zmena, ktorá ma môže no aj nemusí potešiť, no na strane druhej je tu adrenalín z poznávania toho nového... Viera, že nado mnou  bdie vyššia sila, ktorá nedovolí, aby som sa pri skoku do neznáma stratila...

Z hľadiska výkladu Blázon znamená novú kapitolu v živote. Nechajte sa viesť intuíciou, fantáziou, neexistuje istota, čo je správne, len vaše pocity. Buďte hraví a verte, že zmena je prospešná. Ako náhle na túto cestu vstúpite, niet cesty späť. Mali by ste ísť v ústrety všetkému, čo vás čaká, či dobré alebo horšie, lebo cesta Blázna je o učení. Dávajte si však pozor, aby ste sa vyhli ľahkovážnosti. Predsa len je rozdiel zdravo riskovať ako sa vrhať nezmyselne do nebezpečenstva.

 
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< máj >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 461607
Mesiac: 17039
Deň: 805