Choď na obsah Choď na menu
 


Sodalit

26. 5. 2014

 sodalit.jpgZnamenie: Panna a Strelec

Čakra: čela

 

Sodalit si pre svoje modré sfarbenie popretkávané bielymi žilkami získal obľubu hlavne u ľudí, ktorí v ňom hľadajú pomoc pri prehlbovaní intuície a jasného videnia.

Dalo by sa povedať, že je to blahodarný kameň a v poslednom čase celkom môj obľúbený. Sodalit pomáha realizovať v každodennom živote naše predstavy, ciele a sny, ktoré sa nám možno zdajú nedosiahnuteľné. Prehlbuje koncentráciu, logické myslenie a predstavivosť a a vedie nás za našimi cieľmi. Podporuje dôveru vo vlastné schopnosti a vyššiu moc. Znižuje vysoký krvný tlak, podporuje  funkciu žliaz a zvyšuje obranyschopnosť voči infekčným chorobám.

Niekde na internete som sa dočítala, že ak často pracujete s počítačom mali by ste mať sodalit umiestený na stolíku, pohlcuje vraj elektromagnetický smog.

Očista: Sodalit je potrebné starostlivo čistiť pod prúdom vody alebo v miske, najlepšie za splnu. A najlepšie v panenskej pôde (je mi záhadou, čo to panenská pôda teda je). Po očiste nabíjame na kryštály a necháme aspoň hodinu na priamom slnku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.