Choď na obsah Choď na menu
 


Serpentín

26. 5. 2014

 Serpentín je krásny kameň, môže byť jednofarebný ale aj škvrnitý. Osobne mám doma dva, jeden je žltý, druhý so stichitom a je taký škvrnitý.

Serpentin je uzemňujúci kameň, ktorý pomáha pri meditácii a duchovných zážitkoch. Čistí čakry, podporuje činnosť korunnej čakry. Otvára dvere mentálnym schopnostiam, uľahčuje pochopiť duchovný základ života. Napomáha pri opätovnom hľadaní múdrosti a vyvolávaní spomienok na minulé životy. Serpentin pomáha získať pocit rastúcej kontroly nad vlastným životom. Vyrovnáva mentálnu a emocionálnu rovnováhu a pomáha vedome zameriavať liečivú energiu k existujúcim problémom. 

Svetlozelený serpentin je citlivý, nežne pôsobiaci kameň, ktorý vás spojí s anjelským sprievodcom. Umožňuje nám vstúpiť do minulosti, súčasnosti a budúcnosti a zároveň vie všetko prepojiť v jeden celok. Je veľmi vhodný pri skúmaní minulých životov, pretože vyvoláva schopnosť súcitiť, odpúšťať sám sebe a zmieriť sa so všetkým, čím sme v minulosti prešli. Vďaka nemu je možné ukončiť liečenie, ktoré sa nám v minulom živote nepodarilo uzavrieť. Pomáha nám zbaviť sa citovej záťaže z predchádzajúcich vzťahov. Ak si položíme na hrdlo, pomôže nám hovoriť o minulosti a riešiť nevyriešené problémy, ktoré pretrvávajú z minulosti až doteraz. Ak sa chcete stretnúť s niekým z minulosti tento kameň je pritom veľmi nápomocný. Dokonca pomôže navodiť stretnutiu tichú a citlivú atmosféru. 

Liečebné účinky: pôsobí výborne pri tíšení bolesti - najmä pri menštruačných a svalových kŕčoch, dokáže účinne vyčistiť a odbúravať jedovaté látky z tkanív a krvi. Zaisťuje dlhovekosť.

 

Poznámka: Niekde na internete som sa dočítala, že serpentínu so stichitom sa hovorí Atlantis. No bohužiaľ, momentálne to neviem nikde nájsť, takže nejakú záruku na to nedávam.

Zdroj: Judy Hallová

serpentin.jpg

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.