Choď na obsah Choď na menu
 


Jantár

jantar_0.jpg Zlato hnedý , žltý kamienok, ktorý vlastne ani nie je kryštáľom, pretože ide o stuhnutú a skamenelú živicu stromu. Jantár je preto silne spojený so zemou a je vodičom vyšších energií. Má silnú očistnú a liečivú moc, ktorá z tela vyháňa nerovnováhu. Môžeme ho použiť k očiste prostredia alebo čakier, na pohlcovanie negatívnej energie. Jantár dokáže negativitu premeniť na pozitívnu energiu, ktorú telo prijíma k samouzdraveniu.

Po duševnej stránke jantár prináša do života stabilitu. Poháňa nás k naplňovaniu svojich túžob. Jeho energiu by sme mohli charakterizovať ako hrejivú a liečivú, ktorá sa dokáže premeniť na spontánnu aktivitu. V prípade, že poznáte niekoho, kto sa nachádza v silných depresiách a máte dojem, že pomýšľa na samovraždu, tento kamienok napomáha v obrane pred myšlienkami na taký tragický koniec. Rovnako pomáha aj v depresiách.

Zlepšuje duševný stav a tvorivé vyjadrenie. Prináša trpezlivosť, vyrovnanosť a pomáha pri rozhodovaní. Nastoľuje pokoj a mier, rozvíja dôveru. Zvyšuje altruizmus a prináša múdrosť.

Ak ho chceme použiť na liečebné použitie, je vhodný k prečisteniu čakier. Telo nabíja životnou silou a vyháňa z neho nemoci. (Treba vyskúšať, doma mám fakt malinkatý jantár, asi je čas popozerať sa po riadnom „šutri“.) Potláča stres, rezonuje s krkom, lieči štítnu žľazu a ďalšie krčné problémy. Priaznivý vplyv by mal mať na žalúdok, slezinu, ľadviny, močový mechúr, žlčník. Pomáha pri problémoch s kĺbmi. Uzemňuje telesné energie. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieMessangerArchív

Kalendár
<< jún >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Štatistiky

Online: 8
Celkom: 478619
Mesiac: 19040
Deň: 540