Choď na obsah Choď na menu
 


Avanturín

avanturin.jpg

 Znamenie: Býk, Rak, Strelec

Čakra: zelený na srdce, modrý na hrdlo, žltý solar plexus, červený (oranžový) na vitalitu.

Avanturín známy hlavne ako zelený kameň je spojený s prírodou a jej oživujúcou energiou. V centre srdca tíši naše nahromadené emócie a rozčúlenie. Dáva nám pokoj a tichú radosť. Používať by sme ho mali  a napätých a nekľudných situáciách, kedy nám vracia vyrovnanosť. Avanturín sa môže používať aj na pokojný spánok, pomáha nám zabudnúť na bežné starosti všedného dňa, uvoľniť sa.

Zelený avanturín je najznámejší, a aj keď spadá viac menej pod srdce, v spojení s ruženínom ho môžete pokojne používať aj v iných oblastiach. Je kameňom povzbudenia, chráni pred negatívnou energiou, zvyšuje fantáziu a kreativitu, dodáva šťastie v riskantných situáciách. Pomáha pri kožných ochoreniach a tiež unavených očiach. Voda z avanturínu pravidelne užívaná pred jedlom znižuje chuť do jedlo.

zlaty.jpg

Červený avanturín, známy aj ako zlatý alebo slnečný kameň, je krásny v vojom zlatohnedom zafarbení. Dáva nám silu a pokoj, otvára cestu k vzájomnej spolupráci medzi človekom a prírodou. Jin a jang... Uvoľňuje sexuálne blokády a dodáva novú vitalitu aj v tomto smere. Priťahuje lásku a bohatstvo, podporuje optimizmus a vitalitu, zvyšuje schopnosť empatie. Tiež nás naučí hovoriť "nie". Zmierňuje žalúdočné kŕče a posilňuje kosti.

Očista: Pár minút pod prúdom tečúcej vlažnej vody alebo v miske s vodou spolu s kryštálom cez noc. Nabíjať môžeme ľubovoľne dlho na priamom slnku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 


Posledné fotografieFacebook

MessangerArchív

Kalendár
<< október >>
<< 2018 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


Štatistiky

Online: 3
Celkom: 355478
Mesiac: 10766
Deň: 486