Choď na obsah Choď na menu
 


Aragonit

1. 6. 2014

aragonit.jpg

Farba aragonitu sa pohybuje v spektre bielej, žltej, zlatej, zelenej, modrej a hnedej.
Môže mať rôzne formy, tiež aj zreteľné výčnelky – ako vidíte aj na obrázku.
Aragonit je spojený so zemou, preto funguje ako uzemňovací kameň. Dokáže transformovať geopatogénne poruchy a prečisťuje aj vzdialené zablokované energetické dráhy. Je vhodné ho používať hlavne v okamžikoch napätia, pretože dobre dokáže uzemňovať telesnú energiu. Tým, že posilňuje spojenie so zemou, aragonit stabilizuje základnú čakru. Jeho jemné vibrácie pomôžu návratu do minulosti.
V duševnej rovine učí trpezlivosti a ústretovosti, bojuje s precitlivenosťou. Používať by ho mali hlavne ľudia, ktorí od seba žiadajú príliš veľa a pomáha im preniesť časť zodpovednosti a povinnosti aj na iných. 
V mentálnej rovine pomáha sústredenosti. Pomôže nám vidieť príčiny problémov. V citovej sfére čelí zlosti a nátlaku. Je pre nás dobrou podporou a posilou. Vďaka aragonitu sa budeme cítiť dobre vo vlastnom tele.

 

Z liečivých vlastnosti – šíri po celom tele energiu, prospieva kostiam, napomáha ukladaniu vápnika, navracia pružnosť platničkám. Uľavuje od bolesti a zmierňuje svalové kŕče. Je vhodný na imunitu. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.