Choď na obsah Choď na menu
 


Amazonit

amazonit.jpg

 Znamenie: Vodnár.

Čakra: srdca a hrdla

Krásny zelený kamienok bol uctievaný ako talizman v ranných kultúrach amerického kontinentu aj ako šperk  v starom Egypte a Mezopotámii.

Amazonit pomáha podporovať vitalitu a vyrovnáva rovnováhu v našom každodennom živote. S jeho pomocou sa ľahšie zbavíme egoizmu a veciach, na ktorých zbytočne lipneme. Vďaka nemu vieme svoje sily nasmerovať tam, kde je to potrebné. Amazonit je tiež vodný pre ľudí, ktorí majú sklon k nervozite, častým výkyvom nálad  a dosť často podliehajú stresovým situáciám. Položený na čakre čela im pomáha relaxovať.

Najsilnejší vplyv amazonitu je ale v srdcovej oblasti, kde tíši citové a fyzické problémy súvisiace so srdcom. V oblasti hrdla alebo zátylku tlmí silné bolesti hlavy a migrény. Pri častejších chronických problémoch by sa amozonit mal nosiť vo forme korálok a večer ho vždy očistiť vo vode spolu s kryštálom. Pomáha vraj aj pri dlhotrvajúcom pôrode.

Očista: Amazonit je citlivý k prudkým zmenám teploty, preto ho čistíme vlažnou vodou a nabíjame na nepriamom slnku.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mata - moj Rafael

ktory naramky by ste mi odporucali na ruku a este sviecku ktora by bola lepsia znameni blizenec.

Haniel - Re: moj Rafael

Osobne nie som veľmi zástanca užívania kamienkov podľa slnečného znamenia. Kamienky k nám prehovárajú v danej situácii. Najjednoduchšie je vyberať si kamienok tak a podľa mňa je to aj najlepšia metóda - ktorý vám prvý padne do oka a stále sa k nemu máte chuť vracať či už očami alebo Vás vyslovene priťahuje. To je ten pravý v danú chvíľu. Ak hľadáte sviečku, zas je potrebné vedieť, k akému účelu. Ak hľadáte anjelskú,tak k ochrane archanjela Michaela, ak na liečenie tak archanjela Rafaela a podobne. Osobne vyberám sviečky intuitívne. Buď mi padne do oka alebo nie. Alebo presne viem účel a potom už idem cielene za tým čo potrebujem. Majte krásny deň.

 


Posledné fotografieFacebook

MessangerArchív

Kalendár
<< február >>
<< 2019 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      


Štatistiky

Online: 10
Celkom: 408112
Mesiac: 15755
Deň: 537