Choď na obsah Choď na menu
 


Blog

Príspevky

Odovzdanie, prijatie, otváranie

Kde bolo tam bolo, bola raz jedna krásna modrá planéta, ktorá sa nachádzala v obrovskom priestore ďalších planét, hviezd, súhvezdí, galaxií, jednoducho bola súčasťou obrovského Univerza. Nádherná planéta plná vody, vzduchu, prírodných krás, rozličných zvierat, zázrakov, prekvapení.

 
5. 1. 2016 | Rubrika: Blog

VIANOČNÉ PRIANIE

Tentokrát inak... V predstihu. A hlavne formou videa s mojim komentárom.

 
21. 11. 2015 | Rubrika: Blog | Komentáre: 2

Humanizmus, altruizmus či úmyselná krátkozrakosť?

Na tému horúcejšiu než je tohtoročné horúce počasie  - migranti, som vôbec neplánovala písať článok na stránku o osobných spirituálnych zážitkoch. Na stránke, ktorá je akýmsi ezoterickým blogom. Ale koniec koncov, prečo nie aj táto téma, zvlášť, keď sa v nej skloňuje humanizmus, altruizmus, solidarita a iné prekrásne superlatíva.

 
15. 8. 2015 | Rubrika: Blog | Komentáre: 0

Šťastie

Šťastie je pojem, emócia, neuchopiteľné čosi čo cítime, prchavé momenty, za ktorými sa pachtíme. K šťastiu nám zvyčajne stále niečo chýba, hľadáme cesty ako sa k nemu dostať, hoci empiricky neexistujú. Táto metafora o ceste za šťastím je vlastne tým, čo by nám nakoniec mohlo otvoriť oči a pochopiť, že šťastie hľadať netreba, pretože aj tak ho nedobehneme.

 
16. 3. 2015 | Rubrika: Blog

Intuitívne kreslenie

Opäť som svojou cestou necestou natrafila na niečo, čo je už známe, ale akosi až teraz na to prišiel ten správny čas. Intuitívne kreslenie. Možno sa pýtate, prečo intuitívne, keď na internete je celá kopa informácii o automatickom kreslení. Pokúsim sa vysvetliť.

 
14. 2. 2015 | Rubrika: Blog | Komentáre: 0

Aj tak sa to dá...

Občas nás tie anjelské cesty povedú po chodníkoch, ktoré nie sú práve najschodnejšie a kedy sa pýtame: Prečo? Prečo ja a prečo takto? Nuž, ťažko nájsť na to odpoveď.

Existuje isté ľudové porekadlo: Všetko zlé je na niečo dobré. Dovolím si ho opraviť, lebo v tomto znení je to čistý nonsens, aj keď som sa niekedy naň odvolávala. Teraz ho chápem inak a vzhľadom k psychológii človeka a iných okolností v mojej verzii znie: Všetko zlé môže byť časom na niečo dobré. Dôraz je na slove môže a časom a dopĺňam, že v závislosti od toho, ako človek  krízu dokáže zvládnuť.

 
6. 2. 2015 | Rubrika: Blog

Prvý deň v roku 2015

Tak ako ste ho začali? Máte nové predsavzatia? Alebo ste zrevidovali tie minuloročné? Každý jeden rok si vravím, že všetko bude lepšie, láskavejšie, pohodovejšie. Každý rok sa neviem rozhodnúť, či prvý deň v roku mám alebo nemám v obľube. Akosi na jednej strane ostáva vo mne to ľudové – Ako na Nový rok, tak po celý rok, na strane druhej si hovorím, že na tom nezáleží, deň ako každý iný.

 
1. 1. 2015 | Rubrika: Blog

Mágia života

Napísať tento článok pre mňa bude dosť náročné. Nie som si istá, či existujú slová, ktorými by som popísala to, čo viem, čo cítim. Podať to tak, aby ste pochopili, kde je mágia života každého z nás.

 
18. 11. 2014 | Rubrika: Blog | Komentáre: 1

Peace

Poznáte to... Modelky si najviac želajú svetový mier, spojenie týchto dvoch slov sa stalo akýmsi klišé, ktoré začína vyvolávať skôr prevrátenie očami než zamyslenie sa nad tým, čo to znamená.

Nechcem sa púšťať do nejakej politickej debaty alebo filozofie o globálnych pre a proti. O ekonomike, chudobe, o hľadaní biologických zbraní, ktoré ešte ani neuzreli svetlo sveta, o stavaní sa do pozície svetového policajta. O zbrojárskom priemysle, o znečisťovaní planéty Zem. Zem s veľkým Z... 

 
14. 11. 2014 | Rubrika: Blog

Láska nebeská

  Ach, tá láska nebeská... Takto nejako znie úryvok textu istej staršej českej piesne. Láska je naozaj niečo neskutočné, neuchopiteľné, nebeské...

 
25. 10. 2014 | Rubrika: Blog | Komentáre: 0


 


Posledné fotografieFacebook


Archív

Kalendár
<< júl >>
<< 2018 >>
Po Ut St Št Pia So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Štatistiky

Online: 2
Celkom: 335263
Mesiac: 9611
Deň: 254